RADOSNA KSIĄŻKA

Jeśli jesteś i czujesz, ale brakuje Ci życiowej witaminy D, przeczytaj jak zdobyły ją inne kobiety. Takie jak Ty.

Wejdź w świat radości i częstuj się do woli. Zbierz inspirację, zgarnij przepis i ugotuj radość po swojemu. Radość buduje się od najmniejszych kroków. Bez fajerwerków, kameralnie, czasem trwa to dłużej, ale zawsze to droga. Nasze autorki pokażą Ci jak ją przygotować, odnaleźć na nowo albo obudzić.

 

Jak Odnaleźć Radość?

Gdy uświadomiłam sobie, że zupełnie zapomniałam o tym, co w życiu najważniejsze, nagle zobaczyłam siebie z boku, ale też otaczającą mnie rzeczywistość. Nie miałam wówczas imienia Marika. Zmieniło się ono bowiem zupełnie niezauważalnie na pseudonim „Mała Mi”, a zrzędliwość i narzekanie stało się codziennością, która nijak nie przypominała tej, o której marzyłam. 

Świadomość, że zatraciłam swoją radość, bo o niej mowa, sprawiła, że podniosłam rękawicę, wstałam z fotela i podjęłam działanie. Stanęłam na drodze ku lepszemu i tę drogę pokonałam. Co ciekawe, z lekkością. Po co? Po to, by odmieniło się moje życie. By jego poziom diametralnie się zmienił. I dopiero wtedy poczułam, że wszystkie rady mędrców o tym, że wystarczy chcieć, by żyć w pełnej radości, obfitości, miłości – są prawdziwe. A co najwspanialsze, nie trzeba mieć ani pieniędzy, ani znajomości, ani być sławnym, by wskrzesić w sobie radość. Wystarczy do tego czarodziejska różdżka. Nie smuć się. Masz ją w swoim posiadaniu. W sercu.

Radosna Książka nie jest podręcznikiem, który będzie nauczał jak być szczęśliwym. Jest zbiorem lekcji odnajdowania radości, jakie przerobiły kobiety takie jak ty. Po przeczytaniu książki nie poczujesz się weselej. Poczujesz znacznie więcej: że radość mieszka w Tobie.

Radość Jest W Tobie

Nie pamiętam tego momentu, kiedy o niej zapomniałam. Gdy teraz patrzę wstecz, zauważam, że przecież była. Narodziła się ze mną, choć pierwszy dźwięk, jaki wydałam gdy przyszłam na świat był krzyk. Wyobraź sobie jak bardzo skumulowana musiałam być moja radość z tego powodu, że wydobył się krzyk! To moje nowe przekonanie, wspierające i mające niezwykłą moc. Dla mnie. A może też dla ciebie? Wyruszysz ze mną w podróż w poszukiwaniu radości? Bo to ona będzie bohaterką tej książki. Jest jeszcze jedna bohaterka. I teraz zaczyna się robić ciekawie, ponieważ tą bohaterką dodatkową, najważniejszą, jesteś Ty.

Tekst: Papierowy Motyl Monika Krajniewska