Joginka Śmiechu pod jednym dachem
– Moje doświadczenie

19 maja 2023

Dokąd sięga pamięć postrzegałem moją mamę jako wielce radosną osobę ‎z wyraźną chęcią do życia. Zawsze, gdy wracała do domu, przepełniona była ‎szczęściem, którego nie było upustu. Bardzo mi to pomogło, ponieważ duża ‎część jej pozytywnego nastawienia przelewała się na mnie, co niewątpliwe ‎pomogło w trudnych dla mnie momentach. Zawsze była dla mnie dużym ‎wsparciem i nadal jest, chociaż też ma dużo na głowie, jak każdy. Jeśli ‎potrzebuje, to nigdy nie odmówi rozmowy ze mną, nawet jeśli nie są to rzeczy ‎wagi światowej, aczkolwiek często nasze rozmowy dochodzą do ‎niewyobrażalnych głębokości. Zapewne jest tak, dlatego że oboje jesteśmy ‎otwarci na swoje idee (lecz szczerze mówiąc moja mama chyba bardziej, co ‎próbuje się od niej nauczyć). 

Gdy potrzebuje zaczerpnąć od niej rady na ‎jakikolwiek temat, odpowiada bardzo szczerze i z najczystszymi intencjami. Co ‎więcej, wierzy we mnie całym sercem i całą duszą, czego mam pełną ‎świadomość. Wierze, że to co robi jest wprawdzie dobre i nie jestem w stanie ‎pojąć, że mogłoby być inaczej, zważając na to jaką osobą jest i co sobą ‎reprezentuje. 

Nie wiem co, jeśli nie Joga Śmiechu wszczepiła w nią te światło, którym ‎tak reflektuje, bo właśnie z niej powraca w najbardziej promienistej ‎kompozycji. Wchodząc do domu, chyba za każdym razem powiada; „Ale było ‎super, jestem taka szczęśliwa!” z niesamowitym entuzjazmem. Raduje się jak ‎małe dziecko (oczywiście w pozytywnym sensie tego znaczenia), tak jakby ‎dopięła czegoś pięknego. Ale jakby tak się nad tym zastanowić to faktycznie ‎tak jest. 

Cieszę się i jestem wdzięczny za to, że mam przyjemność być synem ‎Joginki Śmiechu, bo trudno byłoby mi sobie wyobrazić lepszą mamę. Nie ‎skłamie, jeśli powiem, że ta praktyka pozwala, aby to co najlepsze w ‎człowieku wyszło na zewnątrz, bo z doświadczenia tak właśnie jest.‎
Śmiej się, śmiej; ho, ho, ha, ha, ha! I pamiętaj, że to skuteczny sposób na ‎zdrowie i dobrą zabawę.‎
– Paweł (17 lat), syn Eli Dąbrowskiej, joginki śmiechu