Pytania zadaje Ilona Adamska

Odpowiada Elżbieta Dąbrowska


Skąd pomysł na własny biznes? 

Pomysł na własny biznes pojawił się podczas moich działań z mojej pasji związanej z rozwojem osobistym i duchowym. Pomagałam w organizacji konferencji i festiwali dla Akademii Kobiet Sukcesu, poczuwałam wtedy wewnętrzną radość z mojej pracy. Widziałam jak kobiety rozkwitają, podnoszą swoją świadomość dzięki warsztatom rozwojowym i wzajemnemu wsparciu. Podjęłam decyzję ukończenia Szkoły Liderek i wielu szkoleń rozwoju osobistego i duchowego. Podczas medytacji, którą praktykowałam od jakiegoś czasu pojawiła się wizja, zobaczyłam siebie na scenie, a na widowni był tłum ludzi i wszyscy byli szczęśliwi i uśmiechnięci. To był głęboki przekaz od mojej Duszy, że mam innych inspirować do życia w radości i wewnętrznym spełnieniu. Moja firma ma adekwatną nazwę – Akademia Radosnego Życia Elżbieta Dąbrowska. Prowadzę warsztaty stacjonarne i wyjazdowe „Uwolnij radość, oddech i głos”, które pomagają w dotarciu do wewnętrznej prawdy o sobie, do zdjęcia nałożonych wzorców i przekonań, które blokują radość z istnienia. Obecnie tworzę trenerski program „GOŚĆ” Głos Oddech Śmiech Cisza. Nazwę nowego programu znalazł dla mnie 13 letni syn Paweł. Trening radości i spokoju ma na celu nauczyć przyszłych nauczycieli, w jaki sposób przekazać innym wiedzę, metody, narzędzia do uzyskania poczucia szczęścia płynącego z wewnątrz.

Prowadzę również indywidualne sesje w Naturalnym Centrum Zdrowia w Warszawie – coaching oddechem, które uruchamiają jednocześnie wewnętrznego mistyka i działacza, docierają do potencjału i naturalnego stanu – spokoju i radości z życia.

Czym Pani biznes wyróżnia się na tle konkurencji, na tle podobnych firm z Pani branży? Co decyduje o jego wyjątkowości? 

Akademia Radosnego Życia to środowisko kobiet, które razem wspierają się i rozkwitają w Kręgu swojej Mocy. Podnoszą razem swoją świadomość, odnajdują w sercu  odwagę, aby nieść ją dalej.

Wyróżniam się na pewno tym, że osobiście znam wszystkie uczestniczki moich projektów, spotykamy się też prywatnie. Wszystkie warsztaty organizuję w pięknych i komfortowych miejscach. Najczęściej jeżeli ktoś chociaż raz pojawi się na warsztatach, chce wracać, bo czuje się w pełni zaopiekowany  i otoczony wspaniałymi ludźmi. Wspieram przychodzące kobiety, aby każda z nich odkryła w sobie ukryty DIAMENT. Mamy go sobie od zawsze, tylko zapominamy o tym w gonitwie życia.

Nowy  trenerski projekt ”GOŚĆ” otwiera przestrzeń również dla mężczyzn. Potrzebujemy świadomych kobiet i mężczyzn, aby nasz świat podążał w kierunku dobra i pokoju.

Indywidualne sesje coachingu oddechem to unikatowa usługa, która łączy pracę z poziomu umysłu z pracą z emocjami i ciałem. Ludzie potrzebują wyciszenia, spotkania się ze sobą i odnalezienia w sobie tej części, za którą tęsknią. Wprowadzam poprzez głęboki oddech ciało pacjenta w głęboki relaks, schodzi stres i pracujemy również  z przekonaniami i tworzeniem nowej przyszłości.

Gdzie Pani zdaniem przebiega granica pomiędzy inspiracją a odtwarzaniem i kopiowaniem? Kiedy możemy mówić o tym, że ktoś skopiował nasz pomysł, projekt, biznesplan? I jak sobie z tym radzić? 

Zawsze możemy sięgać po inspiracje i wchodzić w działanie, które szybko weryfikuje, czy zaczerpnięty  pomysł jest dla nas. Każdy jest inny w swoim rodzaju, ludzie odczuwają oferowaną usługę na poziomie emocji i energii, nie zawsze wystarczy ładny produkt i profesjonalna  reklama. Moją dewizą jest robić swoje i nie przywiązywać się tak bardzo do rezultatu, elastyczność i otwartość na zmianę daje wolność do wchodzenia w nowe.

Jak na co dzień buduje Pani markę swojej firmy? Na czym polega jej siła?

Dbam o swój wizerunek w mediach, jestem autentyczna w tym co czuję, mówię i robię. Utrzymuję kontakt z klientami, z którymi się zaprzyjaźniłam. Lubię inspirować innych do życia w radości i wewnętrznej zgodzie na facebooku i Instagramie. Biorę udział w projektach, które podnoszą świadomość i w których mogę przedstawić swoją markę.

Jakimi wartościami kieruje się Pani w biznesie?

Akademia Radosnego Życia  jest firmą, która powstała z wizji serca i duszy. Głównym celem Akademii Radosnego Życia jest wspieranie ludzi w odnalezieniu wewnętrznej radości, miłości i wolności, poprzez pokochanie siebie i uwolnienie się z blokujących przekonań i wzorców.

Misją Akademii Radosnego Życia jest otoczenie miłością i wparciem naszych klientów, aby odczuwali na naszych zajęciach i sesjach radość i spokój z przestrzeni serca, które wpłyną na zjednoczenie w sobie odrzuconych cząstek i w pełni pokochanie siebie.

Wizją Akademii Radosnego Życia jest zbudowanie środowiska bliskich dla siebie ludzi, dla których miłość, radość i harmonia są priorytetowymi wartościami w życiu. Wartościami, którymi się kierujemy to RADOŚĆ,  MIŁOŚĆ I WOLNOŚĆ.

Jak ważny w  biznesie i prowadzeniu własnej działalności jest PR, marketing i relacje z mediami? 

Udział w projekcie „Diamenty kobiecego biznesu” jest dla mnie również budowaniem mojej marki, ponieważ mogę tu przedstawić Siebie i moje działania. Nie możemy siedzieć ukryci pod kocem, bo nikt o nas się nie dowie. PR, marketing i relacje z mediami prowadzą do wyjścia na szerokie wody, dają możliwość przedstawienia swojej marki i zaproszenie nowych klientów do swojej przestrzeni.

Jaką wartość w Pani działalności biznesowej mają tzw. polecenia i rekomendacje?

W mojej działalności biznesowej polecenia i rekomendacje są kluczowe, ponieważ nie oferuję niczego, co jest związane z gotowym produktem, oferuję usługę, która prowadzi klienta do wewnętrznego spokoju i radości z istnienia. Jeżeli klient doświadczy wewnętrznie swojej zmiany opowie to swoim znajomym, przyjaciołom i rodzinie. Dzięki poleceniom i rekomendacji mam nowych klientów firmy, którym mogę towarzyszyć w zmianie i dotarciu do naturalnego stanu i swojego potencjału.

Wiara w to, co się robi, ciężka praca, pokora, kreatywność… To dobry przepis na sukces. Co jeszcze? Jaka jest Pani definicja sukcesu?

Sukcesem dla mnie to odnalezienie w sobie spokoju i radości w działaniu, sensu prowadzenia firmy. Czuję spełnienie, kiedy widzę zadowolone uczestniczki warsztatów i odzyskujących swoją moc pacjentów. Pokora i otwartość na zmiany  wspierają w elastycznym podejściu do biznesu.

Jakimi cechami powinien odznaczać się lider? Czuje się Pani liderką?

Czuję się Liderką własnego życia, nawet skończyłam Szkołę Liderek w 2013 roku. Lider ma w sobie odwagę, odpowiedzialność za swoje działania, kreatywność i konsekwencję. Lider ma wizję i podąża za nią, pomimo lęku działa i prowadzi innych.

Mówi się, że komunikacja lidera charakteryzuje się przede wszystkim odwagą. Wolność wyboru nie ma ceny. Zgadza się Pani z tym stwierdzeniem? Jak Pani rozumie wolność, zwłaszcza w biznesie?

Wolność w biznesie to wnoszenie do świata, tego co jest zgodne z naszymi wartościami. To jest wielka odwaga, aby kroczyć swoją ścieżką i nie naginać się do tego, co nam nie służy.

Filarem każdej firmy są jej pracownicy. Jak znaleźć wiernych, oddanych i lojalnych współpracowników? 

Na mojej ścieżce pojawiły się osoby, które ze mną współpracują od wielu lat..

Przyciągamy do Siebie osoby podobne do nas, warto przyjrzeć się osobom, które są blisko nas. Inwestycja w siebie, praca z przekonaniami, uwolnienie ciała z trudnych emocji pozwoli na znalezienie wspaniałych współpracowników.

W czym, Pani zdaniem, tkwi siła kobiet w biznesie? 

Imponują mi kobiety odważne i twórcze, które cały czas coś kreują i wychodzą z tym do świata, nie zważając na opinie społeczeństwa. Potrzebujemy dziś kobiet zrównoważonych, pełnych energii do działania, rozwijania biznesu, ale też umiejących funkcjonować w rodzinie i potrafiących przekazać swoim dzieciom miłość i poczucie wartości. Życie w swojej prawdzie i wyrażanie jej to ogromna moc, która wzmacnia inne kobiety do dokonywania zmian. Kobiety wnoszą w biznes nową jakość, mają moc do tworzenia nowego świata w energii żeńskiej, która niesie miłość, wsparcie i zaufanie.

Wierzy Pani w kobiecą intuicję? Słucha jej Pani prowadząc swoją firmę i podejmując kluczowe biznesowe decyzje?

Już na samym początku czuję intuicyjnie, kiedy spotkanie zaowocuje przyjaźnią lub współpracą na długie lata. Dlatego intuicja jest dla mnie ważna, jest mądrością przeczuwania, zaufaniem do życia, dokonaniem świadomych wyborów. To daje mi wewnętrzny spokój i moc  sprawczą.

Mówi się, że kluczem do zbudowania zaufania wśród Klientów jest szczerość. Czy w dzisiejszym świecie bycie uczciwym i autentycznym jest jeszcze opłacalna? 

Uważam, że świadomość ludzi się zmienia i zaczynamy poszukiwać prawdy i uczciwości. Zbudowanie zaufania jest długofalową strategią, która otwiera bramę do zadowolenia obu stron, daje poczucie zadowolenia z włożonego wysiłku i radości z działania.

Pani życiowe motto i rada, którą chciałaby Pani przekazać naszym Czytelniczkom? 

Zatrzymaj się na chwilę z oddechem  i zauważ, co w Twoim ciele dzieje się, jakie masz myśli i uczucia? Czy Czujesz pustkę, czy wdzięczność za obecną chwilę?

Zadbaj o Siebie i ze swojej pełni działaj z serca dla dobra naszej planety i ludzi. Każdego dnia od nowa śpiewaj, śmiej się, oddychaj pełną piersią i medytuj. Odnajdziesz w sobie mądrość i sens życia. Kiedy połączysz się ze sobą, z wewnętrznym źródłem miłości poczujesz spełnienie w życiu.

„Czyń tylko to co podpowiada Ci serce” – Diana Spencer.

_____________________________

Rozmowa pochodzi z książki Diamenty kobiecego biznesu. Kobiety, które zmieniają świat.” pod redakcją Ilony Adamskiej. Jeśli Cię zainteresowała i masz ochotę na więcej, zajrzyj tutaj.